Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı ve Hatay Denetimli Serbestlik Müdürlüğünden Şehitler Haftasında Fidan Dikim Etkinliği
16.04.2021

Adalet Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında, Denetimli Serbestlik kapsamındaki yükümlülerin ve Açık Ceza İnfaz Kurumundaki Hükümlülerin Ağaçlandırma İşlerinde Çalıştırılmasına İlişkin İşbirliği Protokolü imzalanmış ve 'Ağaçlandırma ve Koordinasyon Projesi’ başlatılmıştır.

Proje ile hükümlü, yükümlü ve personelde ağaç orman sevgisinin pekiştirilmesi, çevre duyarlılıklarının artırılması; hükümlü ve yükümlülerin sosyal faydası daha yüksek olan ağaçlandırma çalışmalarında istihdam edilerek yeniden topluma kazandırılmaları hedeflenmiş ve sonrasında birçok etkinlik ve çalışma yapılmıştır.

İlimiz Amanos Dağlarındaki ormanlarda son dönemde birçok orman yangını meydana gelmiş ve yeşil alanlar yok olmuş ve zarar görmüştür. Bu kapsamda, şehitler haftası nedeniyle 16/04/2021 tarihinde tüm şehitlerimiz anısına, ayrıca pandemi sürecinde hayatlarını kaybeden sağlık çalışanlarına ithafen ilimizde orman yangını yaşanmış Antakya ilçesi Alahan Mahallesi Amanos Dağları mevkiinde yangında zarar gören alanlarda fidan dikim etkinliği gerçekleştirilmiştir. Etkinlik kapsamında ayrıca sağlık çalışanları anısına dikilen fidanlara isimleri verilmiştir.

Etkinlikte salgın hastalıkla mücadelede alınması gereken tüm önlemler alınarak, 10.000 m2 alana 500 çam fidanı dikimi gerçekleştirilmiştir.

Düzenlenen etkinliğe, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet ATAMAN, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Serkan AKMAN, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Tacettin PINAR, Hatay Ağır Ceza Mahkemesi Başkanları Aytekin Çağlar TURAN ve Yaşar AYDIN, Hakim ve Cumhuriyet Savcıları, İl Sağlık Müdürü Mustafa HAMBOLAT, İl Tarım ve Orman Müdürü Ergün ÇOLAKOĞLU, Hatay Ceza İnfaz Kurumu Müdürleri Mustafa ŞEN, Mehmet AKGÜÇ ve Ender GÜLTEKİN, Denetimli Serbestlik Müdürü Mehmet AKSU, Antakya Orman İşletme Müdürü Osman KOÇ ile kurum personelleri ve denetimli serbestlik yükümlüleri katılmıştır.

Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet ATAMAN konuşmasında; 'İçinde bulunduğumuz şehitler haftası münasebetiyle düzenlediğimiz bu fidan dikme etkinliğimizde, öncelikle tüm şehitlerimiz, terörle mücadelede hayatlarını feda eden şehitlerimiz, yargı şehitlerimiz ile ülkemizin salgın hastalık sebebiyle zor günlerden geçtiği bu dönemde görevi başındayken vefat eden tüm sağlık çalışanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Hatay ilimizin orman alanları son dönemde yaşanan orman yangınları sebebiyle büyük zararlar gördü. Orman yangınından zarar gören bölgelerde fidanlarımızın yeniden yeşermesi ve orman alanlarının eski güzelliğine kavuşması amacıyla bugün küçükte olsa bir katkıda bulunmaya çalıştık. Etkinliğimiz kapsamında aynı zamanda salgın sürecinde görevi başındayken vefat eden sağlık çalışanlarımız adına da birer fidanı toprakla buluşturduk. Önümüzdeki süreçte de yanan orman alanlarının ağaçlandırılması konusunda Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı olarak bu konudaki çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüze ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüze, etkinliğimize katılan Komisyon Başkanımıza, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlarımıza, Hakim ve Cumhuriyet Savcılarımıza, Denetimli Serbestlik personelimiz ile İl Sağlık Müdürümüz ve sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum' dedi.

Adres

Akasya Mah. Çevre Yolu Cad. No: 32 Günyazı Mevkii Antakya/HATAY

Telefon

0326 228 11 77- 84

Faks: 0326 228 11 85 - 86 - 66

E-Posta

hataycbsisaretadalet.gov.tr